Read Time:5 Minute, 25 Second

فیلم A Tale of Two Sisters یک اثر ترسناک کره‌ای به کارگردانی Kim Jee-woon است که در سال 2003 ساخته شده است. فیلم بر اساس یک داستان کوتاه خارجی با نام “Janghwa Hongryeon-jeon” ساخته شده و در ابتدا در سال 1960 به صورت یک فیلم تلویزیونی ساخته شده بود.

در این فیلم داستان دو خواهر به نام‌های Soo-mi و Soo-yeon را دنبال می‌کنیم که به تازگی از یک بیمارستان روانی بازگشته‌اند و با پدر و نامادرشان در خانه زندگی می‌کنند. اما زندگی آن‌ها همیشه به خوبی پیش نمی‌رود زیرا اعضای خانواده آن‌ها با یکدیگر مشکلات زیادی دارند.

در طول فیلم، داستان از دو زاویه مختلف روایت می‌شود، به طوری که شما به سختی می‌توانید مطمئن باشید که چه اتفاقی رخ داده است.

کارگردانی فیلم داستان دوخواهر

یکی از نکات قوت فیلم، کارگردانی خوب Kim Jee-woon است که توانسته است با انتخاب دو زاویه داستانی، بیننده را با داستان همراه کند. علاوه بر این، فیلم از نظر جنبه‌های رازآلودگی و وحشت جذاب بوده و مخاطب سینمای وحشت را درگیر می‌کند.

از دیگر جذابیت‌های “A Tale of Two Sisters”، ساختار فیلم است. کارگردان Kim Jee-woon با استفاده از انتخاب دقیق فیلمبرداری، موسیقی و بازیگری، فضایی مرموز و ترسناک را برای بیننده‌ها فراهم می‌کند. همچنین، فیلمبرداری بسیار با دقت انجام شده است و بخش بصری فیلم بسیار قوی است.

A Tale of Two Sisters

از نکات مهمی که برای دیدن فیلم  A Tale of Two Sisters وجود دارد؛  نیاز به تمرکز کافی برای درک داستان است. احتمالاً بعضی از بینندگان ممکن است از پیچیدگی داستان خسته شوند. علاوه بر این، فیلم برخی از موضوعات سنگین را مطرح می‌کند که نیاز به توجه مخاطب برای درک شدن دارد. موضاعاتی مانند بیماری‌های روانی، خشونت خانگی و فراموشی تعدادی از ایده‌های پیچیده‌ای است که کارگردان به فیلم اختصاص داده است. این موضوعات ممکن است برای بعضی از بینندگان خیلی سنگین باشند و باعث شوک شدن آن‌ها شود.

روایت داستان A Tale of Two Sisters


یکی از جذابیت‌های A Tale of Two Sisters، نحوه‌ی تعریف داستان است. فیلم با شخصیتی به نام Su-mi (Im Soo-jung) آغاز می‌شود که به تازگی از یک بیمارستان روانی برگشته است و به خانه‌اش بازمی‌گردد. در خانه، او به همراه خواهر جوانش به نام Su-yeon (نقش ایفا شده توسط Moon Geun-young) و پدر و مادرشان زندگی می‌کنند.

اما با گذشت زمان، داستان پیچیده‌تر می‌شود و طیفی از رازها و اسرار که از گذشته‌ی خانواده برمی‌آیند، برای بیننده به نمایش گذاشته می‌شود. با گذر زمان، برخی از رازها آشکار می‌شوند، اما این راه به پایان نمی‌رسد و در نهایت به یک پایان غیرمنتظره و تکان‌دهنده می‌رسیم.

بررسی روانشناختی فیلم A Tale of Two Sisters

فیلم A Tale of Two Sisters به شیوه‌ای غیرخطی و با استفاده از برخی عناصر درونی و خارجی، مشکلات روانشناختی دو خواهر را نشان می‌دهد. این فیلم به صورت فراگیری، خشم، ترس، اضطراب، شک و تردید را به تصویر می‌کشد.

در ادامه مشکلات روانشناختی دو خواهر را به دسته‌های مختلفی تقسیم خواهیم کرد:

A Tale of Two Sisters

1- ناهنجاری روانی: یکی از خواهران، یعنی سو-می، به دلیل یک حادثه، در بیمارستان روانی بستری بوده و دچار ناهنجاری روانی است. این ناهنجاری شامل اضطراب شدید، وسواس، خواب‌های مختلط و ترس از شیاطین می‌شود. در حالی که دیگر خواهر یعنی سو-یئون نیز دچار ناهنجاری روانی است که شامل رویاهای وحشتناک و وسواس‌های غذایی می‌شود.

2- اختلال در ارتباطات خانوادگی: در فیلم، پدر و مادر این دختر درگیر مشکلات خود هستند و این باعث می‌شود که دو خواهر به دلایل مختلف، احساس تنهایی و انزوا کنند. دو خواهر تنها افراد این خانواده هستند که به یکدیگر احساس نزدیکی می‌کنند.
3- ترس و وسواس: دو خواهر در فیلم با شرایط ترسناکی روبرو می‌شوند که به دلیل تجربیات نامطلوب در گذشته و ناهنجاری‌های روانشناختی خود، باعث تشدید ترس و وسواسشان می‌شود. برای مثال، آن‌ها با رویاهای وحشتناک و شیاطین روبرو می‌شوند که نشان دهنده ترس ذهنی آن‌هاست.

4- دوگانگی شخصیت: در فیلم، دو خواهر در یک سن نیستند و این باعث می‌شود که در برخی صحنه‌ها، شخصیت‌های آن‌ها با یکدیگر تلاطم داشته باشند. همچنین، از طریق برخی از نشانه‌های بصری، نشان داده می‌شود که شخصیت یکی از خواهران از همگی متفاوت است و این نشان‌دهنده دوگانگی شخصیتی آن‌ دو است.

A Tale of Two Sisters


5- ناخواسته بودن برخی اتفاقات: در فیلم A Tale of Two Sisters، برخی اتفاقات به‌طور ناخواسته و بدون هیچ گونه نشانه‌ای برای شخصیت‌های فیلم رخ می‌دهد. این اتفاقات به دلیل دوگانگی شخصیتی و روانی شخصیت‌ها رخ می‌دهد و برای تماشاگر نیز بسیار پرچالش هستند.

6- حافظه فراموشی و سوتفاهم: در فیلم داستان دو خواهر ، برخی اتفاقات و رویدادها در طول فیلم به شکلی نشان داده می‌شوند که نمی‌توان به آن‌ها اعتماد کرد و همواره مشکوک هستید که آیا آن‌ها واقعی هستند یا نه. این سوتفاهم‌ها و عدم قطعیت در ارتباط با واقعیت، نشان دهنده ناتوانی شخصیت‌های فیلم در تشخیص واقعیت و برقراری ارتباط با دیگران است.

A Tale of Two Sisters

7- نقش پدر و مادر: در فیلم، نقش پدر و نامادر به عنوان دو فرد مهم در زندگی خواهران به نمایش گذاشته می‌شود. با این حال، نقش آن‌ها نه تنها در بهبودی شرایط کمکی به دخترها نمی‌کند، بلکه باعث تشدید مشکلات روانی در آن دو نیز شده است. به همین دلیل، این نقش‌ها به شکلی غیرمستقیم در فیلم مطرح می‌شوند.

فیلم داستان دو خواهر را ببینیم یا نه؟

در کل، فیلم A Tale of Two Sisters یک فیلم درام ترسناک است که با استفاده از عناصر روانشناختی، به شکلی پرداخته است که برای تماشاگر پرچالش و پیچیده است. این فیلم به شکلی جالب نشان می‌دهد که مشکلات روانشناختی نیازمند توجه و پیگیری هستند و نه تنها به سادگی قابل حل نیستند؛ بلکه در بسیاری از موارد به دنبال خودشان مشکلات بیشتری را به همراه دارند. این فیلم به خوبی نشان می‌دهد که روابط خانوادگی، شکل‌گیری هویت و تجربیات گذشته، می‌توانند بر روی روند زندگی و سلامت روانی فرد تأثیر داشته باشند.

A Tale of Two Sisters

همچنین، این فیلم به شکلی فوق‌العاده جذاب نشان می‌دهد که چگونه فرد می‌تواند با یک نگاه شخصیت‌های دیگر را شناسایی کند، با این حال به خاطر عوامل دیگر مانند دوگانگی روانی و رویدادهای ناخواسته، نمی‌توان به راحتی به یک نتیجه قطعی برسید.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close